August 2010

Bases. Ano x ne?

31. august 2010 at 12:19 | Mystann |  Trollování (případně nějaké normální názory)
Base, angliské slovo označující základ, spodek, východisko, kořen....atd.

Já se vyjádřím k těm obrázkovým bases, kterých je plný internet a vytvořili je různí šikovní lidé těm méně šikovným. Kdo neví, o co jde: jedná se převážně o neoblečené figury, často v různých složitých pózách. Tyto figury poté další lidé jen "obléknou" a vydávají za svůj obrázek (často do popisu dávají ovšem link na base).

Můj vztah k bases: Nikdy jsem je nepoužila a ani nechci. Můj názor je takový, že když použiji k obrázku cizí šablonku, už prostě nebude obrázek můj...:´[.
Lidi, které bases vytvářejí, mi přijdou úžasní, že chtějí pomoci těm, kteří se třeba na jejich bejzech učí.

Jirka ve městě (nebo s městem v pozadí, to máte jedno ^___^)

30. august 2010 at 22:19 | Myst* |  Smysl mého života, aneb množství radioaktivního materiálu
Jirka. Co víc k němu říct. Myslím, že většina z vás ho zná. Je to ten idol holek z Halasova, ten kluk, který chce Lolu a ten kluk, který je prostě hezký.
-
Tenhle obrázek jsem vytvářela tak 4 hoďky. Jak vás znám (Weriku, Petx a další), tak budete na něm v podstatě jen hledat  chyby, takže asi nemá smysl sát, co se mi na něm líbí, protože vy mi to stejně vymluvíte. Ale i tak musím říci, že se mi celkem líbí. I když je tam pár prvků, co by ještě chtělo vypilovat...
-
A teď nějaké to základní info:

Jméno: 'George and the city'
Doba kreslení: 4 hodiny
Datum vytvoření: 29. - 30. 8. 2010
Originální velikost: 710*1480 px 
Program: The Gimp
Příslušenství: Tablet
Počet vrstev: 11
Mé hodnocení: 9/10 

Polovina dnešního světa poslouchá...ehm..

27. august 2010 at 20:43 | (Mystann) |  Trollování (případně nějaké normální názory)

Potlesk, dámy a pánové. Něco, co nedokážu popsat, mě evidentně nakoplo a dokoplo k tomu, abych napsala článek na téma týdne.

Já, jakožto hudební maniak, který pravidelně sleduje novinky v tomto "oboru" , přicházím do styku se vším možným (např. při sledování nejnovější hudby na TyTrubko.. Člověk si tam dá autoplej a ono mu to po sobě hraje úplně všecko :D).

Prostřednictvím tohoto článku nehodlám odsuzovat hudební styly. Je sice pravda, že nejsem příznivce hip-hopu, ale koho to zajímá, žhé?

Nicméně kritizovat budu (hurá! :D). Co? Nebo spíše...Koho?
Možná vám to je už předem jasné: Vezmu si na lopatu dnešní mladé celebritky (nebo, chcete-li.: "celerbritky", jak je pojmenovala Werika a dalších pár lidí, jak jsem se později dozvěděla.. :D).

Přestanou ty dvě někdy atakovat?

27. august 2010 at 8:59 | Mystann
Odpověď zní : NE.

Vy víte, koho mám na mysli. A pokud ne, tak máte buď dlouhý vedení, nebo se moc neorientujete v komunitě autorských blogerů. Attacky na jiné lidi jim evidentně přinášejí neskutečné potěšení. Člověk je neznal, a ony najednou....z ničeho nic...začnou do něj řezat. A když se rány jakž takž zhojí, jsou tu zase.
Lepší je, je neprovokovat. Proto se o to snažím. Nicméně dnes jsem se prostě k něčemu (tím něčím myslím článek) musela vyjádřit, takže mi držte palce.

Co si o nich myslíte vy?
Názory do komů. Nebo vlastně radši ne. Ještě by si vás mohly všimnout a vykleštit vás >.< 

Jop, a ještě něco. Vzkaz pro ně dvě: Nikdy jsem proti vám nic neměla, takže až mě budete někdy zase chtít...schodit...tak si to odpusťte. Děkuji. >.< 

10/8/23 - Jó Bender, jó Bender!

26. august 2010 at 20:16 | Mystann |  Můj život a živoření (napsáno trollími slinami)
Ladies and gentlemans...Mystann has changed her name again...

Růžové blogísky Á la Natalia Sadness : Nový trend českého internetu?

25. august 2010 at 18:29 | Mystann |  Trollování (případně nějaké normální názory)

Abych pravdu řekla, původně jsem o Natálii Smutkové alias Natalii Sadness psát nechtěla. Ale když jsem dnes úplně náhodou narazila na několik blogů, které se jí evidentně snaží napodobit, nedalo mi to a musela jsem se vyjádřit. Vypadá to totiž, že patnáctiletá Natalie svoji přehnanou obyčejností a naivitou odstartovala nový trend, kterého se český internet jen tak nezbaví...

Úspěch? Sláva? Ani ne...
500 000 shlédnutí. Natalie a její fanynky jsou z toho nadšené a ona sama nejspíše žije v domnění, že má díky půl milionu shlédnutí svého "Zvídavého dotazníku I." půl milionu fandů. Jenže kdyby to tak bylo, tak ji nikdo neřeší. Fór je v tom, že to tak není. Já osobně si myslím, že převážná většina těch, kteří její video viděli, k fanouškům nepatří.

Kde se vzalo 500 000?
Berme to takto. Můj názor : Na ten její blog jí původně chodilo pár (desítek? stovek?) lidí, z větší části fandů, pro které Natalie natočila dotazník. Po uveřejnění na YouTube už stačilo, aby se odkaz na něj dostal do ruky někomu, komu dotazník přijde ubohý nebo komický...a ten člověk pak rozeslal odkazy dalším lidem, popřípadě video sdílel na Facebooku nebo Twitteru. Všimli si toho další a udělali totéž. A další...a další.... A bum, máme tu 500000 shlédnutí za pouhý měsíc.

Trend pokračuje
Bylo předem jisté, že mnoho dívek bude v tomto "trendu" pokračovat. Viz ta spousta nových blogů ve stylu N. Sadness... Problém všech těchto lidí však vězí v tom, že si neuvědomují, co "blbnou". A ani sama Natalie si to evidentně neuvědomuje. Vykládat, například, jaký doma používají toaleťák (viz. její Dotazník II.), mi přijde naprosto zvrhlé.

Vadí mi Natalie?
Odpověď zní: Ne. Je mi naprosto lhostejná. Nepatřím k fanouškům (chraň bůh!), ale ani k odpůrcům. Jen se těším, až tenhle trend skončí. A doufám, že to bude co nejdříve, protože myslím, že je z něj už teď moc lidí "oblbnuto".

Váš názor, prosím.
Můžete se vyjádřit formou ankety a komentářů u tohoto článku. Díky moc za všechny názory ;)

Annie Hoffman

Můj anděl...Nebo andělka?

24. august 2010 at 21:07 | Annie Hoffman (Mystann)

Ona má jméno.
Jmenuje se Emily.

Je skutečná. Pro mě.

Myslete si, co chcete. Vy třeba zase máte pět svých já.
Já mám ji.
Ona bude vždy na mé straně. A nikdo mi ji nevezme.

Nikdy předtím mne nenapadlo, že ji kdy nakreslím. Dneska jsem na to dostala náladu při poslechu Amaranthu od Nightwish (je to naprosto úžasná písnička a ještě úžasnější skupina).

K obrázku? No, klasika: Gimp, tablet. Můžete si všimnout pokusu o relativně přijatelnou lidskou anatomii. Jen pokusu, samozřejmě. Nemyslím si, že by mi to bůhvíjak šlo.

Tak, ať se líbí! :)


Btw.: Taky už se tak nemůžete dočkat  29. Októbra? 

10/8/23 - ...

23. august 2010 at 11:50 | Mystann |  Můj život a živoření (napsáno trollími slinami)
*Sigh*

Ale to už je holt život.
Skončilo to dřív, než to začalo.
Ale asi je to tak lepší.
Byl to jen úlet,
jak je zřejmé.


Jsme jen lidi.

A tyhle emoce jsou horší než jakýkoli nemoci.


*Sigh*

Nojo, no.
Co se dá dělat.
Plakat kvůli tomu nebudeme.
I když to vidíme v těch blbejch filmech.


Asi si půjdu něco nakreslit.

10/8/10 - Tááábor! :)

10. august 2010 at 19:14 | Mystann |  Můj život a živoření (napsáno trollími slinami)
Děti moje, na příštích 10 dní se s vámi loučím ^^. Jedu totiž na tábor, abyste věděli. A dost se tam těším, abyste věděli.

No, nějak se mi nechce se teď rozepisovat. Musím ještě dobalit a navíc mám oblemcanej displej u notebooku, takže ho musim strašně rychle utřít, protože se na to nemůžu koukat.

Tak zatím! (nejkratší deníčkový zápis úspěšně dopsán! :D)


~Myst.


Btw.: Je tu anketa. Děsně šílená, muhehehehe >:D


10/8/9 - Vokalóóójd! ^.^

9. august 2010 at 16:42 | Mystann |  Můj život a živoření (napsáno trollími slinami)
Ahoj, děťátka ;)
Mystann je momentálně v dobré náladě. Během týdne se jí totiž splnily dva její dlouhodobé sny. Má noťásek a teď už i vlastní pokojík ;)).
Becky: Aby ses nezbláznila...

Takže mě musíte chápat, jsem fakt šťastná ^^. Po tolika letech užívám soukromí.. :). Parádička :D

Teď zrovna sedím ve svém pokoji u notebooku. Dokreslila jsem 7. stránku komiksu a než půjdu dělat něco dalšího, doposlechnu si dalších sto padesát písniček...od Vocaloidu (kdo neví, co je Vocaloid - click). ANO, myslete si, že mi hráblo. Já si to totiž o sobě myslím taky. Za půl dne jsem se stala na Vocaloidu absolutně závislá. /^.^\
Becky: Magor! Nedělá nic jinýho, než že poslouchá ty dementní japonský písničky nazpívaný počítačem! >.<

Ale kuš, Be.. :D

Moje nejoblíbenější charatery jsou Hatsune Miku (snad nejprofláklejší charakter) a Rin a Len Kagamine. Mají nejlepší hlas a Miku má úžasný modrý vlasy ^_____^.
Becky: Já jsem taky modrá! A to ti úžasný nepřijde?

Moje nejvíce oblíbené písničky jsou 'Magnet' (nejlepší je podle mne v podání Miku x Kaito) a 'Polkka' (tady každopádně vede Miku °.°).
Becky: Zkuste poslouchat tu Polkku pětkrát za sebou. Pokud vám neexploduje hlava, začne vám z toho hrabat.

A pak mám ještě ráda Anger v podání, jak jinak, Hatsune Miku.
...
Opakuji: Klidně si myslete že mi hráblo.
Becky: No my si to myslíme..

Ale Vocaloid 4ever! ^___^

Video: Levan Polkka v podání Hatsune Miku.... ^_____^

Blobz, aneb Ať žije vektorová grafika! =)

8. august 2010 at 22:43 | Mystann |  Smysl mého života, aneb množství radioaktivního materiálu

Jsem nepoučitelná. A hlavně závislá na vytváření vektorové grafiky. Kdykoli se totiž do vekt. obrázku pustím, jsem schopná na něm makat 6 hodin vkuse.. A nejhorší na tom je, že vůbec nevím, jestli to umím. A jestli jsou ty mé obrázky vůbec hezké...:D

Můj názor na nejnovější výtvor? Podle mě se mi z mých vektorových pokusů povedl nejvíce. Sice mne zklamalo to, že jsem po prvních 20-ti minutách od vložení měla na DA jen 4 favy, ale doufám, že se to ještě zvedne. Když už jsem s tím, kurňa, měla takovou práci :D

Ať se líbí! /^.^\ <( ♥ )10/8/6 - Něco nového? NĚCO nového! ♥.♥

6. august 2010 at 23:29 | Mystann |  Můj život a živoření (napsáno trollími slinami)

Ahoj! Možná se divíte, proč tady otravuju takhle pozdě večer. (takhle: pro mě 11 p.m. není pozdě. Ale pro vás by mohlo být, takže.. ^^)

Normálně bych asi takto pozdě nepsala. Běžně bývám na počítači tak do desíti, včera jsem vyjímečně byla asi do půl dvanácté (kreslila jsem lineart k Elmiře).

Ale dnešek ja tak trochu vyjímečný.
Už od tři čtvrtě na devět, když jsme se vrátili z Prahy, sedím v kuchyni u jídelňáku a zkouším..-.ano, někteří ví, někteří možná tuší..-..tak, já už vás nebudu napínat...-
Zkouším SVŮJ NOVÝ NOTEBOOK!!! ^3^

Ano! Dočkala jsem se! S pomocí mého bratránka jsme minulý týden vybrali model HP ProBook 4515s. Včera jsme ho na Alze obědnali...a dneska jsme si pro něj jeli! ^^

Je to vážně suprová mašina. Win 7, HD 500 GB, dvoujádro procák 2,1 GHz, ramka 4 GB, solidní grafárna, webka......a tak dále a tak dále... ♥.♥

Věřte mi, stal se z něj během pěti minut můj mazlík. :3
Už se nemůžu dočkat, až si do něj natahám další programy @.@..!

..

To bylo k notebooku ;). A abych nevychvalovala jenom jeho (přemýšlím, že mu dám jméno! ^^ *glee*), vychválím ještě jednu osobu..a to..Weriku, za její část AT se mnou. Protože, jak jsem napsala přímo jí na DA, je to tak neskutečně rozkošné...ještě jednou ti moc díky! *3*

Myst*


Protože záporáci byli vždycky nejlepší.. >;)

6. august 2010 at 15:59 | Mystann |  Smysl mého života, aneb množství radioaktivního materiálu
Myslím, že bych se shodla minimálně s půlkou planety. Záporáci vždycky byli a vždycky budou nejlepší a nejoblíbenější postavy.. :D

Ta ženská na obrázku je Elmira, postava z mého komiksu. Je naprosto krutopřísná (a má, podle mého názoru, naprosto krutopřísný výraz) >;)

Kdy se objeví v komiksu, ještě nemám přesně jasno, takže se nechte překvapit.

Thumbnail u článku je opravdu hodně zmenšený, originální velikost obrázku je 1132*1683 px. Takže pro originál se musíte prokliknout na DA ^_^

Ať se líbí! o.o


Klárka jako chibinka

5. august 2010 at 18:38 | Mystann |  Smysl mého života, aneb množství radioaktivního materiálu
dd

Dneska jsem opět kreslila.
A pro změnu.... zase čibinku.

Tentokrát jsem si ale dala více záležet na lineartu. Ani nevím, jestli je to ve finiši vidět, nicméně ta práce navíc tam byla. :D

Vlastně se tady ani nedá mluvit o práci navíc. Jen jsem blbla s dynamikou štětce..a ejhle...našla jsem způsob, jak ty linky udělat hezčí.. ;)

Plný náhled obrázku ZDE.

Doufám, že se vám ta chibi líbí ^^. Nebo alespoň, že se bude líbit víc, než ta předchozí.

Děkuji předem za všechny komentáře ~o.o~ !!

myst. 

La-la-la, Lo-la-la-la..♫♪

5. august 2010 at 12:08 | Mystann |  Smysl mého života, aneb množství radioaktivního materiálu
ff
Ha!
Hahahahaha!
Včera večer jsem zkoušela nový vybarvovací styl.

Vyzkoušela jsem si ho na Lolí chibince (Lolí - přídavné jméno přivlastňovací...zní to divně? Mě ne :D).

Jak mi moje ani ne dvouhodinová práce dopadla, se můžete podívat tady.

Sakra, lidi, mně se to líbí. Ty linky jsou chvalitebný (ještě ne výborný, ale i to jednou, doufám, vypiluju ^^).

A co vám? :) Těším se na komentáře.


Vrstvíme.. ^^

3. august 2010 at 16:45 | m y s t a n n |  Smysl mého života, aneb množství radioaktivního materiálu
Včera ráno mi ruplo v bedně a rozhodla jsem se dát si opět rande s Gimpem. Tentokrát ale mělo jít o rande v úplně novém stylu - chtěla jsem se naučit s vrstvami. Přece je, je to praktická věc, a tak by byla škoda s nimi neumět.

Mojí obětí pro první experimenty se měla stát Alice. Nevím, proč zrovna ona. Možná proto, že jí tak málo kreslím,  možná proto, že mi v noci vstoupil do snu duch matky krále Jelimána a nařídil mi, ať to udělám...; já už nevím.. :D

Každopádně vrhla jsem se na to. Lineart byl celkem rychle, ani ne za hoďku. A hurá na další vrstvu, s barvičkami. A následovalo několik dalších vrstev. Jaksi jsem si s nima hrála, přidávala pořád další a další....až jich v obrázku bylo....14 ^^. Jó, když se musí blbnout, tak pořádně :D.

Večer jsem své čerstvě nabyté zkušenosti s vrstvami opět použila, a to při vytváření obrázků do rozcestníku 'Příběhy' na Folmících. Abych pravdu řekla, tady jsem se vyblbla ještě víc :D. Tolik stínů a přechodů..paráda.. -o_o-

Závěr? Vrstvy jsou prostě potřeba. Vůbec nechápu, jak jsem bez nich mohla fungovat :D.
..
Asi vás zajímá ta Alice, co? ^^
Plný náhled obrázku je TADY. Ať se líbí! ;)

Félija.

3. august 2010 at 14:52 | Mystann |  Smysl mého života, aneb množství radioaktivního materiálu

Nevím, jestli mám v komiksu většího klaďase, než Feliu. Každá postava z komiksu má mimo dobrých vlastností také nějaké špatné...až na ni :D.
Tenhle obrázek jsem kreslila minulý týden. Je to Gimpráce, asi 4 hoďky fachy, s tabletem (jak jinak ^.^).
Líbí se mi to celý. Já vím, že je to asi nesmysl, když je na tom obrázku tolik chyb..Ale jako celek to vypadá dobře, ne? (-^.^-) 

10/8/2 - Hey there! I'm back! o.o

2. august 2010 at 14:59 | Mystann |  Můj život a živoření (napsáno trollími slinami)
Asi vás zajímá, kde jsem se minulé dva tejdny flákala, co?
Jelikož si nevedu žádný deník, nečekejte žádné sáhodlouhé deníkovité zápisky. Vlastně byste je nemohli čekat, ani kdybych si deník vedla, protože jsem odjakživa líná cokoli přepisovat x).
První týden jsem byla na Slovensku s bižukroužkem, druhý týden s rodiči v Deštné. Rozepsala bych se u obojeho, nicméně co nakonec dopadlo jen článkem o Slovensku, protože fajn rodinnou dovolenou si asi představit umíte ;)
_________________________________________

V týdnu od 17. do 24. července jsem byla na Slovensku s trojčlenným zletilým dozorem a tou nejlepší partou lidí na světě,mými pěti spolužáky - Barčou (M!, pako moje nejmilejší, duše moje spřízněná, polovička má drahá, etc.. :D), Hankou, Doubravkou, Honzou a Lubošem. A musím říct, že to byl krutěbrutální, absolutně hustěmazeckej tejden. Však vy si dobře dokážete představit, jak taková týdenní 'biologická exkurze' na Kremnické vrchy vypadá, když tam přijede 6 pubertálních lidí z Ček Republik :D. Nazvala bych to jednou velkou pařbou, i když bez alkoholu a hlasité muziky (pokud se tedy naše hlasité vyzpěvování 'Zanedbaného sexu' nepovažuje za 'hlasitou muziku' x)).
Jenom těch hlášek a dvojsmyslů, co za celý ten týden padlo....
(Co mi to udělá, když jich pár uvedu?!):
--------
Honza: Hani, umej mi ho, když jste z něho jedli... (hláška z 1. večera. Řeč byla...o jeho ešusu xD)
---
Já: (o Honzovi...kom jiném x)) Strká klacek do hlíny...a myslí si, že ho to uspokojí... (mno.. kdo by si nehrál s kouskem dřeva, že..? :D)
---
O hláškách typu "Už budu..!" při oblékání se asi nemá cenu zmiňovat.. :D. A pokud jde o hlášky jako: "Dáš mi?" "Už jsem ti dal 2x" v souvislosti...se žvejkami..:D
--------
Ano, ano, bez dvojsmyslů by to nešlo xD.

Další věc, která stojí za zmínku, je samotná flora a fauna. Protože ta je na Slovensku vskutku rozmanitá (i když si to leckdo, tj. Nexus a M!, nemyslí xD). Jediné, co mi chybělo, byl styk s medvědem (pro milovníky dvojsmyslů: stykem zde myslím to, že ho potkám, maximálně, že ho proti někomu poštvu..nic víc). Ale ten ostatně chyběl všem. Přece jen - Slovensko...ráj medvědů. A vono prd.

A pak se také zmíním o horách. Konkrétně o Kremnickém pohoří, kde jsme byli. Po tom týdnu si totiž myslím, že na světě není nikdo, kdo by ho měl více a důkladněji prochozené, než my x).

A pak je tu ta věc, tvrdím si říci, že nejlepší. Termální koupalisko. Téměř každý den jsme se totiž večer po výšlapu chodili koupat do nevzdáleného koupaliště s teplou vodou. Víte, já miluji vodu. Miluju plavání, miluju potápění, miluju bazény, miluju aquaparky a miluju koupaliště. Takže pokud se jen tak 'teoreticky' uvažovalo o to, že by se šlo večer koupat, nasadila jsem tvrdé vyjednávání. Mému stokrát za sebou opakovanému 'Půjdem se koupat?' našlo odolat...x)

Už nevím, co bych ještě měla zmínit. Týden se absolutně vydařil. Spali jsme ve stanech, vařili si sami, hráli Bang!, kecali o smyslu nesmyslů...etc.
...
Fotky? Nebudou. Nemám foťák, tudíž jsem neměla čím fotit. Háááá-háááá! xP :D