December 2010

2010 - Shrnutí tvorby

31. december 2010 at 10:28 | m y s t a n n |  Smysl mého života, aneb množství radioaktivního materiálu

postup
Já si většinou memes nedělám. Vždycky si řeknu, že to radši věnuji ten čas něčemu jinému, něž kreslit párování OC 1 s OC 4.
Ale včera jsem přece jen udělala výjimku a jedno meme jsem vyplnila. Jedná se o "2010 summary of art". Já se zaměřila jenom na digitální tvorbu.

Na konci roku 2009 jsem neměla nic, než photofiltre. Ono se taky v téhle komunitě tou dobu ještě o lepším programu moc nevědělo.... Naštěstí jsem, díky DA, objevila Gimp. V něm jsem začala 'nějak' pracovat v lednu 2010 - zcela bez tutoriálů, odkázaná pouze na sebe, jelikož se řídím faktem, že se člověk z tutoriálů kreslířem nestane. Tou dobou byly moje digitální obrázky otřesné - kolem nikdo, kdo by poradil (hmmpf, jak to mají TEĎ začátečníci snadné!).
Mezitím se v 'komunitě' nějak rozkřiklo o Gimpu a najednou ho začal používat každý. Chtěla jsem mít tedy náskok, takže jsem na začátku roku snad nedělala nic jiného, než pokoušela tento program. Náskok se - podle mého - nedostavil, nicméně něco málo jsem se naučila. I když, pravda, tablet mi nefungoval, takže jsem byla odkázána pouze na myš. Hahaha.
Další, v mé tvorbě výrazný přelom, byl na přelomu června/července, kdy se mi vrátil tablet z opravny. Začala jsem tedy svého Geniuse používat. Patlala jsem stále v Gimpu - Photoshop není freeware a pak jsem věděla jen o Corelu - na ten jsem si netroufala, a o SAI - na ten jsem si už vůbec netrufala. Zůstal mi tedy Gimp. Tradiční vybarvovací a lineartovací techniku jsem používala nějak do srpna/září. Tehdy jsem, po spoustě zkušenostech, shledala Gimp naprosto nevhodný pro linearty. Veškeré čáry v něm, byť udělané pomocí tabletu, byly kostrbaté. Úzké čáry vypadaly hrozivě. Někde na DA jsem se dověděla  o způsobu vytváření lineartu pomocí vykreslování čar. Tento způsob jsem plně využívala v září a chvíli v říjnu. Tou dobou jsem už delší dobu (díky DA) věděla o SAI. Všimla jsem si, že hodně dobrých kreslířů v něm dělá. Tak jsem jednou sebrala odvahu a tenhle prográmek si stáhla. Bylo to na konci října. A od té doby už kreslím jen v něm. Samozřejmě Gimp používám stále - ale už ne na kreslení.

A teď už konec nudného infa, které si stejně nikdo nepřečetl, a šup šup vám sem hodit to meme, co? Fajn, máte to mít.
Jen ještě taková připomínka k lednu: Ten obrázek vypadá tragicky, ale ve skutečnosti tou dobou mý obrázky nebyly zas tak tragický :'D. Kreslila jsem totiž z 90% normálně na papír (např: link). Jen jsem si zatím ohledně kreslení s počítačem moc nerozuměla.
summary of art

Nakreslila jsem vám PFko.. :D

31. december 2010 at 0:12 | m y s t a n n |  Smysl mého života, aneb množství radioaktivního materiálu
Co jsem se začala věnovat kreslení, tak se u každého obrázku pokouším dostat ze sebe to nejlepší. Chtěla jsem vám původně také nakreslit nějaké krásně propracované PFko.
A pak jsem si řekla: Hahá, a ne, udělám si z vás srandu!
Takže jsem vám nakreslila krááááááásné PFko s Viktorem a Sárou
..
Levačkou.
X'D
..
Ať se líbí, děti. Hahaha, to jsem vás vypekla!


Lola v akci

28. december 2010 at 9:42 | m y s t a n n |  Smysl mého života, aneb množství radioaktivního materiálu
..
» Obrázek

Jsem si plně vědoma toho, že Lola u většiny čtenářů mého blogu příliš populární není. Ostatně ani já ji zrovna moc nemusím, protože je neskutečně kladná. Zní to směšně, když to tu teď jako její stvořitelka říkám, ale, nezapomínejte, že když vznikla, bylo mi čerstvě dvanáct. Vzhledem k tomu, kam to Folmíci dotáhli - vlastní web, který denně sledují stovky lidí -, by bylo asi divné, kdybych z Loly najednou udělala třeba naivku nebo rošťáka jen proto, abych se zavděčila sama sobě a těm pár lidem, kterým už není deset a tudíž mají radši jiné postavy. Smiřme se tedy s tím, že Lola je taková, jakou jsem jí jednou před lety vytvořila, a vcelku nic na tom nezměním. Jediné, co jsem mohla změnit, je její oblek. A to jsem taky udělala.
Lolu už jsem jednou v jejím obleku kreslila. Ovšem dopadlo to tak, že na obrázku vypadala Lola jako pětadvacetiletá. Takže jako prezentující či demonstrativní obrázek proměněné Loly se to příliš nehodilo. Bylo tedy zapotřebí nakreslit nějaký obrázek, na kterém bude ta vám dobře známá čtrnáctiletá Lola.
Na obrázku je Lola v takové celkem dynamické scénce, protože ty mne baví kreslit. Co se mi na obrázku líbí, je Lolin obličej, co ne, je pozadí. Byla jsem obrázkem vyčerpaná do té míry, že jsem ho původně chtěla nechat bez pozadí. To by ale ovšem byla škoda, takže jsem se zmhla alespoň na jednoduché městečko. Slibuju, příště to bude něco nápaditějšího.
A teď už jen něco málo ohledně technických dat. Program, jako obvykle, Paint tool SAI. Doba vytváření byla něco přes čtyři hodiny, ale když se nad tím zamýšlím, tak to přece muselo být ještě dýl. Ale co.
Ať se líbí, amígos.

PS: Taky už vám leze krkem, jak spoustu desetiletých holčiček, co ani neudrží tužku, dostalo k Vánocům tablet, protože ho máme my a myslí si, že tablet = automaticky umím kreslit? :D

Electricity is the love

27. december 2010 at 14:18 | m y s t a n n |  Smysl mého života, aneb množství radioaktivního materiálu
..

=^..^=

Už mám obrázek s postavami v novém super obleku s Lolou, Filipem...s Honzou mám dokonce tři. Chyběla mi ještě Felia a Myrtha. Feliu se mi zrovna kreslit nechtělo (už měsíc jí kreslím sto padesátkrát na každé stránce v komiksu, buuuh), takže přišlo na Myrthu.

Někomu z vás (Oslouškovi) mohlo dojít, čím je inspirovaný název obrázku. Ale...nikomu to nedošlo. Le fu.
V písničce Stylo od Gorillaz se několikrát zpívá"Electric is the love". A já se toho hned chytla, protože Myrtha elektřinu ovládá. Jsem šílenec, amígos.

Tenhle obrázek je další experiment, který původně lineart sice měl, ale pak byl odstraněn. Už tomu tak bylo u jednoho obrázku. Je to sranda, když jen tak pro srandu skryjete vrstvu s lineartem a zjistíte, že to bez něj vypadá líp XD.

Nuže, ať se líbí, Amígos! Na DA sklízí celkem úspěch :). Dokonce mi na něj jeden člověk napsal ofic. DA kritiku a doporučil ho na DD ^^.10/12/19 - OMFG B-DAY! 8D

19. december 2010 at 20:52 | m y s t a n n |  Můj život a živoření (napsáno trollími slinami)
Děti, děti! Dnešní oslava bylo něco.....úžasného! 8D
Tak především již samotný dort: dostala jsem naprosto dokonalý dort s trollfacem (nezasvěcení nepochopí x'D)!! Teda, musím říct, že tohle se mámě povedlo X'D

Jen čekněte fotku 8D :
TROLLFEJSČÍ DORT 8DA další věc (věci)..DÁRKY! Naprosto fantastico!
Dostala jsem nový mobil (LG GM 360 :D), naprosto dokonalý šperky od Swarovski (:3), naprosto dokonalý šaty (!!!)..a další..8D... Jsem uchvácena! ♥

Patnáctiny by měly být několikrát do roka, sakra! 8D

Na závěr ještě fotka mých naprosto dokonalých šatů (♥) *_*
My awesome dress <3Mějte se fajn, jako jsem se měla já dneska ^^

10/12/18 ~ Vánoce, Vánoce přicházejí, aneb FUUUU

18. december 2010 at 23:04 | m y s t a n n |  Můj život a živoření (napsáno trollími slinami)
Okénko
FUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUU.
Ani ne a týden tu máme Vánoce.... A já si teprve teď začínám uvědomovat, že nestíhám [jistě. ty nestíháš balit dárky etc., ale na "duchaplné" články si čas uděláš. prober se].
A skutečně - letos to vypadá, že to budou více hektické Vánoce, než kdykoli předtím. A jako by to nestačilo - většina učitelů ještě ke všemu považuje za nutnost, abychom si před Vánoci ještě napsali nějaký ten "lehounký testík", jak to tak bývá. FUUU.
Teď už jsou teda "lehounké testíky" za námi, ale ten velký a zákeřný nás teprve čeká. Sami sobě. Každoroční předvánoční akce pořádaná naší milovanou školičkou, na které každá třída něco předvede. Akce, na které se pravidelně už čtyři roky ztrapňujeme.
Je to k vzteku, když člověk přijde v pátek do školy, a je mu oznámeno, že původní návrh byl zrušen a nic takového, o čem se mluvilo a co se už týden předtím plánovalo, se konat nebude. Pak vám nezbude nic jiného, než třídu zachránit první blbostí, která vás napadne, a které se kupodivu všichni chytnou. Hurá, konečně budu alespoň jednou k užitku.
14. prosince byl významný den. V 10.10 a.m. jsem vkročila mezi patnáctileté. A dárků jsem k narozkám dostala spoustu! Nahackovaný a smazaný profil na DA, hacknutý blog (který byl, naštěstí, díky adminům blog.cz obnoven -- ještě jednou moc děkuji), a dnes i můj YouTube account. No, jak by řekla moje drahá M! : Perkele! :D.
Zítra se ale bude konat ta (snad XD) příjemnější část mých narozek, tedy rodinná oslava 8D [jsem značně nervní, když vím, že je v ledničce dort v krabici a já se na něj nemůžu podívat! *fuuu*].
myrtháááá williáááms

Poslední dobou dost kreslím. Překonala jsem krizi, kterou jsem měla začátkem týdne a trvala snad - nekecám - do středy (souvisela právě se smazaným účtem na DA), a pustila se rovnou do něčeho většího. A totiž obrázku s Folmíky a jejich kamarády ze školy. Jeden obří obrázek velký 1424*604 pixelů, na kterém je 11 postav o__o.
Dodělala jsem ho dneska. Musím říct, že to vypadá hustě (!! :D), takže nakreslím i další dva - jeden s lidma z projektu Folmi (Thomas, Felia, Myrtha, Ina, Karl,...) a druhý se záporákama (Elmira, Simm, Taravil). To ale až poté, co dokončím jedno "veledílo" s Myrthou. Jedná se o takový pokus - obrázek s extra super vymakaným stínováním, aby vypadal trošilililililinku trojrozměrně (nebo ani ne, prostě jen, aby to bylo hezké 8D). Skreenshot 200% zoomu vidíte zde nalevo.

A na závěr takový jeden vtip:
Baví se dva hackeři:
"Mám novou práci. Dělám admina"
"To zní dobře. Kolik ti platí?"
"Ještě o mně neví."

Šmarjá panno, svatý Earle, dobrý Eicco, propána butána, Kristova noho, ježkovy oči X'D. Dobrou noc a sixfítové sny přeji 8D


Běž, Honzo, běž!

12. december 2010 at 18:45 | m y s t a n n |  Smysl mého života, aneb množství radioaktivního materiálu
ggg

~ Vobrázek

NE, Honza se na mém nejnovějším obrázku nefotí :D. Já vím, náhled tak působí...ale není to tak :D.
Honza zdrhá. A zdrhá tak šíleně, že to vypadá, jako by ho hodil Hovnoman (ten byl také zobrazený v původním skeči jako motivátor, pozn. autora).

No....co vám budu povídat, nejlepší na tom je to pozadí :D
8/10. Budu na sebe hodná :D

Endžoj! =^..^= 

Polibek

12. december 2010 at 15:11 | m y s t a n n |  Smysl mého života, aneb množství radioaktivního materiálu
mmm

=^..^=

Jenom...něco.
Chtěla jsem nakreslit některý pár z mého komiksu pod jmelím, jenže jsem nevěděla jaký, jak jsem hodila na DA anketu. Jasná většina hlasujících byla pro pár Alice x Filip (to bude tím, že je spolu skoro vůbec nekreslím).

Obrázek mi netrval zas tak dlouho, na více než 2 hodiny to nevidím ^..^ .

Ať se líbí ^^

Btw.: Všichni píšou, jak je úžasně nápadité, nakreslit je do koule...No..pravda je, že se mi je jen nechtělo složitě vybarvovat X'D 

Na každého jiný metr...

12. december 2010 at 10:09 | m y s t a n n |  Trollování (případně nějaké normální názory)
...přesně tak to chodí v téhle komunitě.
Konkrétně u hodnocení výtvorů.
Konkrétněji obrázků.

Máme tu dvě osoby. Osobu A, které je 14, kreslení se věnuje už strašně dlouho, stále se snaží se vylepšovat, ráda experimentuje (s perspektivou, pohybem postav).
A osobu B, které je 11, nicméně podle názoru nejedné osoby na svůj věk moc hezky nekreslí, neumí stínovat, všechny její postavy jsou křivé, mají statickou polohu, rozevláté končetiny, žádná ramena....etc..

Náš "příběh" začíná. Osoba A se patlá x hodin s nějakým šíleným obrázkem, který by osoba B nikdy nenakreslila. Osoba B místo toho nakreslí nějakou hrůzu, kterou považuje za své veledílo. Osoby A i B vloží svůj obrázek na blog. A nyní stačí vědět už jen to, že osoba A je o tři roky starší. Už je jedno, že osoba B i přes to na svůj věk kreslit neumí, důležité je, že je malá, a tudíž "Se tak zlepšuje","Má úžasné stínování,..","Vyrazila obrázkem dech","Fakt je její poslední výtvor vydařený".
Osoba A místo toho sklidí: "Hmmmm, víš vůbec, co je perspektiva?", "Všechno ti to jde někam", "Fakt bez talentu", "malé dlaně", "velké dlaně"......etc....

Zajímavá pohádka, ne?
Ne.
To není pohádka.
Tohle si já žiju, děti.

A tak prosím:
Na každého stejný metr. Je to smutné, sledovat ty komentáře tam a tam. Totiž: tam a TADY. ;_;

Já vím, být neoblíbený bloger je věc zásadní, která leckoho ovlivní...ale i přes to by bylo dobré, kdybyste stejný metr používali. Nikdo vám nemůže zakázat vychválit případné klady kreseb, ale to, co pravidejně tam na druhé straně čítám, je vyloženě jen extrémní (mnohdy předstíraná) chvála od shora dolů.

Ale vlastně co. Já jsem jen Mystann, neoblíbená, netalentovaná blogerka. Mě si nevšímejte.

Beware on his snowball :D

11. december 2010 at 10:25 | m y s t a n n |  Smysl mého života, aneb množství radioaktivního materiálu
=^..^=

Další obrázek se zimní/vánoční tématikou :D. (Hráblo mi?!)
V tomto případě se to ale (případně) dá odpustit, protože tohle bylo kresleno pro jeden contest na DA (vybrala jsem si téma "nakresli svoje OC v zimě").

Technická data:
• Program: Paint tool SAI
• Příslušenství: Tablet se stylusem s pomalu se vybíjející baterkou. ಠ_ಠ
• Doba kreslení: Strááášně dlooouho. Tak 8 hodin, myslím.

Hodnocení: 6/10. Jde to s mejma obrázkama od desíti k pěti ;_;
(ale....je to pravda :D. Dřív nebo později na pětce v hodnocení obrázků budu.. :D)

Ale...snad se to bude vám líbit víc, než mně. :P
Takže endžoj.

Btw.: Osloušek, M!, Jituš a další, kteří znají tajemství mé "inspirace" pro určitou část tohoto obrázku, budou mlčet :D 

Vánoční cukroví

9. december 2010 at 16:04 | m y s t a n n |  Smysl mého života, aneb množství radioaktivního materiálu
ff
=^..^=

Miluji duchaplné náhledy!, aneb Hádejte, která postava je na obrázku? :P :D
Ne, to v podstatě uhodnout nelze...i když..pokud byste byli skutečně velcí znalci profilů mých OCs, pak bych vám ještě mohla poradit větou "Je to postava, která miluje sladký". Možná už někteří vědí.... Ano, přesně ti, kteří už tento obrázek viděli XD

Tož, informejšns. Vezmu to stručně. Týden staré. SAI, tablet, nervy, neskutečně mnoho času. Klasika. Není na tom nic, co by vás mělo nějak nadchnout, myslím. Snad akorát do velké množství detailů. Ty mi daly zabrat. [za extrém považuji tu formičku na vykrajování vnitřků do lineckého cukroví.]


Ať se líbí.  ಠ_ಠ