January 2011

• Obrázek •...When you're close to me..

30. january 2011 at 18:43 | m y s t a n n |  Smysl mého života, aneb množství radioaktivního materiálu
..

Obrázek •

Inspirovaná písní On Melancholy hill od Gorillaz jsem nakreslila tento neskutečně romantický obrázek. Ano, vskutku, toto mi není podobné. Zde je krásně vidět, co dokáže s lidmi ve chvíli udělat jejich oblíbená hudba.

Na obrázku je Lola a Jirka..procházející se na kopci, pociťující tu svobodu a hledící na krásnou přírodu kolem...
Idyla.

Technická data: 5 hodin, SAI, tablet.  

• Obrázek •...Putující superhrdina.

22. january 2011 at 11:17 | m y s t a n n |  Smysl mého života, aneb množství radioaktivního materiálu
.

Lidi, lidi. Tenhle obrázek je skandál, škoda mluvit. Původní záměr byl, aby to vypadalo jako obrázek s Myrthou, nicméně výsledek se od původního záměru dost liší. Protože mě to nebavilo. Zatímco Myrtha byla kreslena jen tak, tahle Felia byla kreslena jen proto, že to byla poslední s mých super-OCs, která ještě nebyla ztvárněná ve svém novém super-obleku. Komiks se počítat nemůže - jednak ho mnoho z vás nesleduje a navíc v něm není kresba tak propracovaná a okénka jsou mrňavá.
Ohodnotím to, když na sebe budu hodně hodná, 3/10. Anatomie se nepovedla, stínování taky ne, a tu relativně hezkou skálu ve finiši zakryla mlha D:.
Plyne z toho ponaučení - když už děláte takový ten "poslední kousek do kolekce", tak si zvolte tradiční techniku, a né toto šílené rádoby-3d stínování, které vás bude celou dobu týrat a nakonec stejně vznikne něco, co tak leda poplivat D:.

Na příštím obrázku prostě použiju BASIC SHADING. A jestli budu mít třeba jen sebemenší touhu se s něčím extrémně piplat, tak mě nakopněte mezi žebra. Díky. :-D 

Links, aneb kde všude se o mně píše

19. january 2011 at 19:14 | m y s t a n n |  Můj život a živoření (napsáno trollími slinami)
Popravdě řečeno, tento článek je tu především kvůli tomu, abych měla já sama přehled o všem, co se mnou souvisí :-D. Poslední dobou totiž dost ztrácím o všem přehled.. :-).
Zároveň je to ale také článek pro ty, které zajímá moje tvorba a chtěli by se dovědět něco víc...odjinud, než z tohoto blogu ;-). Do rozhovorů mnohdy totiž říkám i dosud neznámé věci ^^.

Je to nechutně růžové a smrdí to po vanilce. Co je to? :-)

18. january 2011 at 15:57 | m y s t a n n |  Trollování (případně nějaké normální názory)
Sedím u notebooku a pročítám články na Srdci blogu. Přes odkaz se dostanu na osobu, která má vše za nic, na osobu, která se pomalu ale jistě stává vzorem mnoha holek. Na osobu, kterou já a tisíce dalších lidí pohrdá.
Vanilkovou Léjdy.
Jak výstřední a snobská přezdívka.
Na jejím žůůžofouštém blogísečku nevydržím déle, než tu chvíli, rovnající se navštívení stránky a po úvodním šoku pro jistotu co nejrychlejšího vypnutí prohlížeče.
Povzdychnu. Vím moc dobře, co je ta holka zač. Vím, jak je slavná a uctívaná. A navštěvovaná. Dostala se na Novu. Naštvaně žužlám kabel od sluchátek, však stojí mi to za to?
Zrovna se spouští další písnička z alba od Gorillaz, které jsem si dnes koupila. Provokativní rap přechází na celkem uklidňující rock. Nadechnu se a jdu kreslit.
Otevřu program, od včerejška stahnutý na liště. Usmívá se na mně Felia, ani ne ze třetiny vystínovaná. Zpod několika věcí ledabyle pohozených na stole vytáhnu stylus. Hledím na rozpracovaný obrázek. A náhle si uvědomím jednu věc. Práce. Práce. Spoustu práce. Tvrdá práce. Roky tvrdé práce. Přesně tolik svému kreslení věnuji. Bylo by nevděčné, říci, že z toho nic nemám. Pravda, bylo by to velmi, velmi nevděčné. Já jsem v podstatě spokojená.
Co mě tedy zneklidňuje? Proč po několika vteřinách stylus pokládám?
Já pro všechno, čeho jsem dosáhla, dřela.
Práce, práce práce. Nic nešlo hned. Byla jsem ráda z každého krůčku. Můj první úspěch byl pro mě vším. Vždycky jsem se těšila z dalších.
Přijde ona. Čtrnáctiletý fracek. Nafotí pár fotek s našpulenou držkou a vyzývavým oblečením. A hned má na blogu stovky návštěv, mluví se o ní jako o jedné z "nejlepších blogerek blog.cz" a dostane se na Novu. Za nic. Protože je to trend, který všichni hledají. Mladá bárbí, která radí holkám, jak se oblékat. Vylévá na ostatní moře své nekonečně růžovosti a mnozí se v něm mile rádi utopí. Jen ti nejsilnější, co umí plavat, jí nepodlehnou.
To ona je tady ta úspěšná, slavná.
A zatímco ona špulí svoje malinově růžové rty do kamery, já kreslím něco, co mi zase jen zkritizují.

Píši poslední řádky tohoto článku, poslouchajíc poslední písničku alba. Až tohle dopíšu a album skončí, možná bych přece jen mohla jít kreslit. To by bylo, sakra, abychom s tím něco neudělali. Už je na čase přeřezat tohle růžové lano, omotané kolem všeho, co dnešní svět nabízí.
Pojďte se mnou.
Utopíme Vanilkovou Lejdy v jejím vlastním žůůůžovém moři.

Bojkot a protesty nic nezmohou. Pojďme tvořit. Ukážeme všem, že stojíme za víc, že něco dokážeme.
Smeťme (nejen) z blog.cz ten růůůžový, po vanilce zapáchající prach! :-)

• Obrázek •...Bedtime

14. january 2011 at 18:38 | m y s t a n n |  Smysl mého života, aneb množství radioaktivního materiálu
123

Dva týdny bez jakéhokoli folmíkovského obrázku? Ano. Měla jsem artblock. Snad už je to za mnou o.o

Dnes vám přináším Lenu. V jejím fialovo-fialovém-růžově-růžovém pokoji. Blh. Já nesnáším růžovou. Byla muka to vybarvovat.

Je tam fakt dost věcí, co se mi nelíbí. Barvy, chodidla (neumim je kreslit), ten údajně třínohej medvídek (je to ocásek), vlasy, prapodivné stínování a nakonec i samotná póza a taky pozadí, to je děsné. Nakonec...to jediný, co se mi líbí, je obličej a tričko. Takže bych to ohodnotila tak ..nanejvíš 3/10. A to jsem na sebe ještě hodně hodná. Nojo, prostě nevydařené dílo (je to škoda, protože jsem nad tím strávila děěěsně moc času). Ale co, stává se. Příště to bude lepší.

Daley - kresba (digitální, jak jinak)

2. january 2011 at 22:22 | m y s t a n n |  Smysl mého života, aneb množství radioaktivního materiálu
..

OBRÁZEK

Za boha, já skutečně NEVÍM, jak mě napadlo, kreslit zrovna Daleyho. Možná je to proto, že má tak boží hlas (podle mě..a vy víte, že se mi názory jen těžko berou), možná kvůli tý jeho takžka fascinující imagi...Těžko říct. Každopádně, máte ho tady.
Dobrých devět deset hodin práce v SAIi. Ale líbí se mi podstatně víc, než předchozí obrázek s Damonem (tohle už je totiž 2. pokus, buhaha). Už nemám takové 'kocoury', všechno je vyhlazené. Nicméně..stále je co vylepšovat.
Díky za názory atakdále. :D 

Damon Albarn - digitální kresba

1. january 2011 at 18:17 | m y s t a n n |  Smysl mého života, aneb množství radioaktivního materiálu
damon

• Obrázek •

Neustále kreslím. Komiksové postavičky. Není na tom nic divného, přece jen, každý kreslíř svoji práci na něco soustředí. Pokud nejste já. Osoba, jejíž druhé jméno je milovník experimentů.
Včera asi v jednu v noci mi ruplo v bedně a rozhodla jsem se, že na chvíli (jeden den) nechám velkookých dlouhonohých divnonosích postaviček a pro jednou se vrhnu (poprvé v životě) na regulérní digitální kresbu podle fotky. Né, nepila jsem. Prostě mě to nějak napadlo.
A koho jiného zvolit, než nejrozkošnějšího 'kluka' světa (no, řekněte, není to pravda? OwO) , frontmana skupiny Blur a zpěváka Gorillaz - Damona Albarna? 
A tak jsem uprostřed noci pustila SAI a dala se do práce.
Jelikož jsem něco takového kreslila, jak už jsem řekla, poprvé v životě, je tedy jasné, že mi to dalo celkem zabrat a že to sebralo dost času (tak sedm až osm hodin, myslím). A také to, samozřejmě, není bez chyb. Ale který první pokus bez chyb je?
Tak doufám, že se vám to bude líbit. Fakt jsem zvědavá na vaše názory, abych věděla, jestli má v mém případě smysl se na digitální kresbu tohoto typu ještě někdy vrhnout. Přece jen, jsem Comic artist. Díky moc za vaše komentáře.

Viděli jste mě dnes ve Zlatém Oříšku? ^^

1. january 2011 at 14:40 | m y s t a n n |  Blah blah blah
kl

Pokud ne, a zajímá vás to, tak nesmutněte, určitě budete mít možnost pustit si záznam pořadu na webu ČT.
Většina z vás už to ví, ale někdo taky ne... A přece jen, informovali jsme o tom jen na Folmících, které čte jen část z vás.
Zkrátka... Jaksi se mi poštěstilo a i já jsem se stala letos jednou z vítězů Zlatého Oříšku 2010 ^^.

Někteří z vás mne možná viděli dneska v televizi.
Musím říci, že pořad způsobil naprostý boom na našich stránkách. Už v jednu na nich bylo asi 250 lidí online, takže se teď mám vskutku co točit. Proto píšu o Oříšku jen stručný článek. Více informací zatím tady a tady, v nejbližší době bude taky na Folmíky napsán nějaký pořádný článek, který vám poví o všem ^^

Zatím ahoj a užívejte poslední dny prázdek! ^^
El Mystanne.