April 2011

Co byste ode mě nejvíce uvítali? • ANKETA

29. april 2011 at 18:53 | m y s t a n n |  Můj život a živoření (napsáno trollími slinami)

<< Kdo uhodne, kdo je na obrázku, vyhrává knihu "10 důvodů, proč je Elektřina lepší než Telepatie"* od Myrthy Pauly Williams**. Pište do komentářů.

*ne, že by tu knihu kdy vydala...zatím ಠ_ಠ
**ano, má dvě jména.. je to totiž maximálně cool. ಠ_ಠ

Ale teď už ke smyslu článku. Mám spoustu věcí, co bych měla udělat, ale i to, co bych chtěla dělat. Další stránky komiksu, obrázky folmíkovské i nefolmíkovské, další videa...ale tak trochu nevím, čím začít.
Proto se ptám vás. Hlasujte, prosím, v anketě pod článkem o tom, co byste ode mne nejvíce uvítali ;-). Můžete taky připojit komentář, děkuji :-)


Mimochodem: momentálně pracuji na 38. stránce komiksu a mám rozpracovaný jeden obrázek kreslený podle fotky ;-)

• Komiks Folmíci • 37. stránka 2. řady

25. april 2011 at 11:30 | m y s t a n n |  Smysl mého života, aneb množství radioaktivního materiálu

« Klikněte na náhled

Ani ne po...w8...třech dnech jsem vytvořila další stránku komiksu :D. Nemohla jsem se totiž dočkat, až se na ní vrhnu - poprvé totiž kreslím Myrthu i Felii proměněné - v aktuálním čase (zde se jednalo jen o jakýsi jednookénkový flashback :D).
Tato, 37. stránka mi ale dala zatraceně zabrat. 5. okénko jsem kreslila jistě přes hodinu.
Řešila jsem zárověň několik otázek:

1) Jak nakreslit blesky, aby byly hezký? Nakonec jsem zkoušela, zkoušela, až z toho vyšlo to, co z toho vyšlo :D.
2) Jak nakreslit proměnu, aby byla originální? Nijak. Zkuste se nad otázkou proměny zamyslet - zjistíte že nic moc nevymyslíte :D. Ač jsem se snažila jí udělat autentičtější, připomíná Witch. OTL.

Doufám, že se stránka líbí. Mimochodem: ta světla na 5 okénku jsem si prostě nemohla odpustit :'D. Ono to tak svádělo je tam nakreslit :D!!

A ještě něco, co by vás možná mohlo zajímat: Za nějaké 3-4 stránky se v komiksu objeví Tina Blue AKA Taravil*. A na to se HODNĚ těším :D.


*ne, nebude akce. A neptejte se, co tam teda Taravil bude dělat, počkejte si na komiks > : D

Já v Českém rozhlasu!

24. april 2011 at 10:32 | m y s t a n n |  Můj život a živoření (napsáno trollími slinami)


Asi víte, že jsem v prosinci 2010 byla na natáčení Zlatého Oříšku v Brně.
Ale co pravděpodobně nevíte, je, že při této příležitosti dělal
Český Rozhlas se všemi finalisty rozhovor. Jednotlivé rozhovory
se od začátku roku pravidělně vysílají v pořadu Domino a toto
pondělí přišla konečně řada i na vysílání rozhovoru se mnou..
a to nejen o Folmících :-).

Domino začíná v pondělí 25.4. 2011 v 19:10 hodin.

• Kreslířkou • Can I have an egg?

23. april 2011 at 10:33 | m y s t a n n |  Smysl mého života, aneb množství radioaktivního materiálu

« Klikněte na náhled (nebo sem ಠ_ಠ) pro plnou velikost!

Předevčírem probíhala na FCB Folmíků anketa, koho mám nakreslit do záhlaví svého webu folmici.cz. Vesměs se většina lidí schodla na Viktorovi a Leně. Tak jsem se na ně včera vrhla.
Kreslila jsem to strašně dlouho. A je tam hrozně moc chyb, až to není hezký (NEKOUKEJTE se Viktorovi na ruce ಠ_ಠ !!!!!!!!!)

Zkoušela jsem nový druh stínování. Zalíbil se mi, budu ho používat. Nicméně vlasy jsou vybarvené hrozně, já nevím, proč se mi takhle nepovedly D:.
Kromě stínování vlasů se mi nelíbí již zmíněné Viktorovy dlaně, pak jejich oči...a Lenin výraz měl vypadat trochu jinak. Ten košík je taky hroznej, ale po těch x hodinách už jsem na to neměla nervy D:.
Líbí se mi... barevnost (ha, ha, růžová smrdí, ale zase je to hezky..Velikonoční? A Lena beztak v jiné barvě nechodí :D), Vikiho výraz (Vikiho svůdný pohled - stupeň 1 :D) a pak jeho oblečení, které není vůbec inspirované tímto *pokerface*.

A na závěr několik otázek pro vás. Zajímá mě hlavně ta poslední, takže šup šup odpovídat ಠwಠ:
1.) Líbí se vám obrázek? Jak moc je to fail? ;D
2.) Těšíte se na Velikonoce, nebo tenhle svátek nesnášíte?
3.) Máte rádi Lenu?
4.) Jak široká je podle vás stupnice Viktorových svůdných pohledů? ಠuಠ (Jaká ja její jednotka? Jakému stupni byste podlehli vy?,...)

Nebo alespoň napište, co si o obrázku myslíte ^^.

• Komiks Folmíci • 36. stránka 2. řady

22. april 2011 at 11:13 | m y s t a n n |  Smysl mého života, aneb množství radioaktivního materiálu

<< Klikněte na náhled

Hurá, hurá, konečně se mi začal děj komiksu nějak rozjíždět :-).
Na této stránce jsem si dovolila do příběhu začlenit postavu vymyšlenou skutečně nedavno, Cléo Perez. Už s ní mám dokonce i několik spoilerů, ale asi to budu muset proškrtat, protože na 2. řadu plánuji nanejvýš 60 stran (původně jich mělo být 35-40 :-D) a tolik spoilerů by se mi tam prostě nevešlo. Takže si něco možná schovám i na řadu 3., pchh :-).

Tuhle stránku nehodnotím sice jako nejpovedenější, ale hrozná taky není (doufám :-)). Nepovedlo se mi pozadí 2. a posledního okénka (byla jsem už unavená a neměla na to moc nervy; například to aquárko - ano, je to aquárko - jsem vymazlovala strašně dlouho D;). Pak se mi nepovedly záhyby na oblečení - jsou moc výrazné, takže příště použiji tenčí štětec. A nakonec se mi moc nelíbí to 5. okénko, je to tak trochu fail; ale buďte ohleduplní, ač to tak zavání, není to obkreslený :-D.
Co se mi líbí...1. a 3. okénko. Cléo je..jak to říci...kreslo-genická :-)???

Doufám, že se stránka líbí. Pokusím se do Velikonoc stihnout ještě jednu, tak uvidíme, jestli zbyde čas :-D.
Jsem vděčná za všechny komentáře, vše názory jsou pro mě důležité ;-)

Jak kreslím komiks? VIDEO!

12. april 2011 at 18:20 | m y s t a n n |  Smysl mého života, aneb množství radioaktivního materiálu

<< Klikněte pro zvětšení stránky
Po asi dvoutýdenní pauze jsem se znova vrhla na komiks :-). Následující stránka (35. stránka 2. řady) mi dala více práce, než ostatní : vytvářela jsem totiž rovnou video o jejím vytváření! Video naleznete na konci článku, nejdříve ještě něco k samotnému komiksu.
Jsem moc ráda, že už mám za sebou další část "vysvětlovací pasáže". Abyste pochopili, oč jde: vysvětlovací pasáž přezdívám takové části komiksu, ve které jde jen o to, něco důležitého a složitého sdělit. Je tedy obvykle na několik stránek s hromadou bublin, takže je dost složité si vše rozvrhnout:
a) ..abych na nic nezapomněla
b)...a aby vás to i přes to množství relativně nudných informací bavilo.
A aby to nastačilo: vysvětlovac pasáže je straaaaašná pruda kreslit, ale jsou nezbytné, takže když už, tak se je snažím něčím vylepšit :-) (na minulé stránce to bylo předposlední okénko, do kterého jsem si dovolila propašovat postavičky v super oblecích *yay*....a na této stránce je to malá vsuvka v podobě hádky mezi Felií a Myrthou).

Ale dost už řečí, tady máte to video :-)). Je podstatně delší, než minulé - má 8 minut :D. Obdiv patří všem, kteří ho zkouknou celé :-)).
Jak může vypadat inspirace :D

8. april 2011 at 16:52 | m y s t a n n |  Trollování (případně nějaké normální názory)

UPOZORNĚNÍ: NÁSLEDUJÍCÍ ČLÁNEK OBAHUJE NADMĚRNÉ MNOŽSTVÍ TROLLOVÁNÍ.
[Doporučuji si před jeho přečtením pořídit antijelly shield.]

Jsou tomu už tři roky, co jsem vymyslela svoje Folmíky. A hned jsem se také rozhodla uveřejnit je na internet. Nevěděla jsem, jestli si je lidé oblíbí, nevěděla jsem, jak na ně vůbec budou reagovat. Nevěděla jsem nic. Blog byl tou dobou převážné o BlogícQách (tehdejší autorské blogy vůbec propagovány nebyly) a tihle Folmíci....mělo být něco trochu jiného. Sice dětského a naivního, ale jiného.
Nedokážu říci, jestli se Folmíci na blogu chytli, nebo ne; pamatuji jen, že návštěvnost v posledních měsících fungování blogu činila nanejvýš 100 lidí denně. Ale, tehdy mi to jako velmi malá návštěvnost přece jen nepřišlo.. tehdy jsem návštěvnost neřešila. Důležité bylo to, že se Folmíci očividně lidem líbili, takže jsem v nich našla smysl. Bavilo mne neustále vymýšlet něco nového, něco, co jste ještě na jiném blogu nenašli. Vše bylo odjakživa jaksi.. autentické. Nutno konstatovat, že blog Folmíků se ve své době vymykal ostatním blogům.
Nápady se ovšem hrnuly a hrnuly, nových uživatelů stále přibývalo.... A tak, jak jistě víte, byl blog přesunut na regulérní web. Ale i tento web byl ze začátku jednoduchý, zdaleka ne takový, jaký je teď. Ušli jsme dlouhou cestu, a ještě máme spoustu kilometrů před sebou.
Myslím tím, že se nic nezrodilo hned. Každá novinka, nová myšlenka, nápad... všechno nám dalo spoustu práce a úsilí. Vždyť něco vymyslet, zrealizovat a zdokonalit není samo o sobě.
Moje mamka jednou vymyslela dost zajímavou myšlenku: "Nápady hodně bolí, než se narodí".
A je to skutečně tak.

Proč o tom mluvím? Jaký je smysl těch řečiček o dlouhé době, než jsme něco dokonale vymysleli/domysleli/zdokonalili/předělali,..?

Spoustě malým blogerkám totiž přijde normální, když se "kapánek inspirují".
Vytvoří proto blog a komiks, který je zpravidla o třech dětech, jejichž název končí na -íci (Blumíci, Falmicci, Chuppíci, Kiríci,...).
A blog? Má v mottu napsáno "Komiks, klub a další zábava" a jakoby se snaží ve všem podobat Folmíkům :''D. A když řeknu ve všem, myslím ve všem. "Autorkám" těchto blogů nevadí, že my jsme to všechno vymýšleli a zdokonalovali měsíce - ony to prostě přepíšou. Doslova! :D
Nemá cenu vypisovat všechny podobnosti, byla by to ztrát času :). Přiložím totiž odkazy, abyste se mohli pobavit sami :D.

Ano, možná si myslíte, že je to hloupé, a že dělám věc jen malichernou, ale...uznejte :-).
Upřímně musím říci, že už mi tyto blogy ani tolik nevadí, jako mi přijdou směšné. A to je ten důvod, proč se s vámi už už chci podělit. :D
Pryč s řečma, že bych se snad měla "nad to povznést" :D. Je mi pouhých 15 a jsem autorka něčeho, co je dále obkreslováno přes pauzák :D :D.

My se zasmějeme a autoři zmíněných blogů získají reklamečku zdarma, tak co. :D
--
Vybrala jsem blogy dva, které mne nejvíce...fascinují? 8D

Chuppíci ~ Příběhy o lízátkách, Folmíkům až na název nepodobné. Ovšem ten blog...:''D...Koukněte se sami.
Blog psán v první osobě množného čísla, jak jinak :-).

Kiríci ~ Ještě lepší :D. Stejná barva pozadí a menu včetně rámečku jako na blogu Folmíků (XD). Články poté "inspirovány" tím, co píšeme na web. Dále tu máme stripy a konečně komiks o třech kamarádech, kteří mají snad, zaboha, připomínat vzhledově Folmíky :'''D. Komiks je o třech dětech, dva kluci (víceméně Filip a Jirka) a jedna holka (kříženina Loly s Kayou). Celkem zábavné a fascinující, že to ani té osobě nepřijde hloupé a trapné se takto opičit, nebo co XD.
--

Zasmáli jste se?
Než začnete dělat závěry: Opět podotýkám, že není pravda, že by mě to žralo, nebo tak :'D. Přijde mi to naopak nadmíru humorné 8D.


Co si myslíte vy? Nebojte se vyjádřit svůj názor, neukousnu vás 8D. Trollování v komentářích povoleno.

• Kreslířkou • London loves ♥

3. april 2011 at 11:06 | m y s t a n n |  Smysl mého života, aneb množství radioaktivního materiálu

PLNÝ NÁHLED

Včerejšek byl skvělej. Táta mi ráno přinesl CD Parklife od Bluru a taky jsem si včera úžasně pokecala
se svojí novou kamarádkou Juin.
Večer zbyl nějaký čas a mně se nechtělo nic dělat...kromě kreslení. Navíc jsem byla dokonale naladěná britpopem (to CD co jsem dostala jsem za včerejšek poslechla dobře čtyřikrát :''D). Rozhodla jsem se,
že něco nakreslím..právě pro taťku a Juin :D. A poslouchajíc neustále dokola písničku London loves (mmch.: není místo, které by mě lákalo více, než Londýn), stvořila jsem Vikiho. Doufám, že se líbí.. ;-)

• Kreslířkou • The Stranger

2. april 2011 at 18:31 | m y s t a n n |  Smysl mého života, aneb množství radioaktivního materiálu

~ PLNÁ VELIKOST ~

Další pracnější obrázek, tentokrát s Felií. Začala jsem v neděli, skončila v noci z pátku na sobotu. Celkem mi určitě dal zabrat více než 10 hodin, ale přesně to nevím, nehlídala jsem to.

Všechno důležité info máte v popisu na DA.

Nějaká technická data: SAI, +10 hodin, tablet. Originální velikost obrázku: 1000*1000px.

Oblíbenost: Moc se nelíbí, nezaujal (jen 12 oblíbených). Dost mě to mrzí. Vždycky si dám strašnou práci s nějakým obrázkem a sklidím jen 12 favů, zatímco kdejaká manga patlanina na téma Hetalie jich hned má 200. Totéž platí o komentářích. Je to prostě můj úděl.

Ale co, konec fňukání, mám na vás takovou otázku, která sice s článkem moc nesouvisí, ale je podstatná: Rozhodla jem se, že si začnu psát blog v angličtině. Máte s tím velký problém? (tohle není anketa, btw.)

˙˙˙uǝp ʎuɯɐuzʎʌ ɯıɔıu ısןɐp

1. april 2011 at 15:57 | m y s t a n n |  Můj život a živoření (napsáno trollími slinami)

'ɐuqnp oɥıuʌɹd ǝɯɐɯ nʇ ɐʞsǝup ¡ıpıן 'ɹɐpzɐu
˙q: ʇɐןǝp ɐp ǝs oɔ 'ɔıu ou ˙˙˙ɐןıʌɐɹdıɹdǝu boןq oʇuǝʇ ɐu ʞǝdıʇʌ ɐɹʇxǝ ʎupɐz ıs ɯǝsظ ǝzoʇoɹd 'nɯɐןʞz ısɐ sáʌ ɐظ ˙˙ןıɹdɐ ʎpǝʇ

nʇǝuɹǝʇuı ɐu ɐ ˙ıןɐɯsɐu ɔoɯ nouǝpظǝu ǝs ǝɯsظ ǝןoʞs ǝʌ sǝup zn˙˙˙˙ǝظız ʇsop ɯǝןıɹdɐ ǝpnsʌ sǝup oʇ ʞɐuıظ
oɥǝظ 'ɯɐu zɯıɔ) nɔɐɟןןoɹʇ nןʎʇs ǝʌ ubısǝp ןʞǝןqo ʎɹǝʇʞ 'ʇɹɐʇuɐıʌǝp ɐqǝɹʇ ןʞǝdʎʌ sɐu ǝןɐuoʞop ˙ısʇǝʌ ǝʇsǝظ oɹoʞs ɐpuɐɹs ǝظ
˙(ǝʇǝןboobʎʌ ʎʞzǝɥ oʇ ıs uǝظ) ןıɐɯb oɥǝظ ɐ ǝןboob zǝʇʞɐʇ ןıqɐz oʇ ɐʌoןsop ɐ (¿ʎןןǝظ n ¡ʇsopɐɹ noʞןǝʌ ןɐןǝpn 'ɯnʞsnouɐɟ

'ɯǝʞıʇɹǝz ɯʎʌoןıɹdɐ s ʞǝzɐɹqo ʎʞɐظǝu ɐןıןsǝɹʞɐu ɥɔʎq ǝz 'ɐןǝןsʎɯ ɯǝsظ ǝupoʌnd
ɯɐpɐןʞʌ uodsǝןɐ ɯǝs ɯɐʌ ʞɐʇ ˙sɐɔ ןʎqzǝu ǝןɐ
ʇǝd ısɐ ıɐs ʌ oʇ ɯǝsظ ɐןɐןǝp ¡oןıpǝןǝʌ ǝʌs
'ʌǝɹɐq ɹǝqʎʌ ǝuʌɐןɥ 'ıqıן oʇ ıɯ ǝs ɔoɯ ˙uıpoɥ
ʇɐʌouǝɹʇ ǝɔıʌ ɐןǝɯ ǝʇsǝظ ɥɔʎq ǝz 'ɯıןsʎɯ ǝןɐ
ɔo oʇ ǝظ ʞɐuıظ ǝןɐ ˙ıpɐzod ʎʞɐʇ ɐ ıɔo ıuǝןsǝɹʞ
¡¡¡¡¡¡ıʇǝsǝp z npoq ʇǝsǝp ıs ɯɐʌɐp ɐ ʎusɐɹʞ ɔoɯ
'ouɐ ɥɔo ¿ʎuɹǝɥpɐu oʇ ıuǝu 'ǝuɔǝʇnʞs
ʞǝzɐɹqo ıuʌɹd zıʇoʇ oʇ ǝظ ˙˙˙ɯıʌ ɐظ 'ɯɐʌ ıظnʞǝp
¡¡¡¡¡¡ɐןɥɐʇs ɐɹǝɔʌ ıs ǝɯsظ ʎɹǝʇʞ 'ɯǝʇǝןqɐʇ
ʇɐʌoɔɐɹʞod npظ ɐظ 'uظɐɟ ǝs ǝʇظǝɯ
¡¡¡¡¡¡¡¡¡¡¡¡¡¡¡¡¡¡¡nʞuıɹǝʇʌ o ıuɐ ʇıظıɹd ıɔɥɔǝu ɐ ןɐɔısnɯ ןooɥɔs ɥbıɥ ǝuɐʞnoʞzoɹ ɯɐɯ ˙ıɔɐɹd ʌ