May 2011

Obrázek Irowa + pár yaoistických keců

29. may 2011 at 16:05 | m y s t a n n |  Smysl mého života, aneb množství radioaktivního materiálu

Už je tomu nějaká doba (tak měsíc dva), co jsem opět propadla takovému tomu 'anime aj.' šílenství. Oprášila jsem svou závislost na Vocaloidu (za což se nestydím), zkoukla Elfen lied, stala se závislá na Hetalii (přičems ochudila internet o bžilion yaoi obrázků, povídek a doujinů; do čehož mne dokonale zasvětila Čalamáda June - mucQ; knihkupectví jsem pak připravila o první dva díly mangy Hetalie - beztak už jsem si dloooouho nic nekoupila, tož co.). A teď..klepu nohou a skřípu zuby proto, aby to o prázdkách vyšlo a já jela s Barčou na Advík..
Že nejsem normální? Šak vy taky nejste.
Konečně se dostávám k tomu, kam chci dojít:
Co by byl svět bez atraktivních (nebo megauuultra sexy, chcete-li, ó vy chlípné yaoistky ಠ_ಠ) hochů se pseudobishie vzhledem? Peklo na zemi.

Jakožto člověk, který slintá při pomyšlení na Ludwiga nebo Gilberta z Hetalie (případně ještě Francise, chcete-li. On je mi totiž v lecčems podobný ಠ_ಠ), jsem asi trochu propadla kouzlu bishiů, haha. Na tom nakonec nic divného není, žejo, jsem heterosexuální holka a je mi patnáct ಠ_ಠ...
Jde o to, že mi došlo, že ačkoli jsem se snažila o jiné, kreslila jsem prakticky pořád dokola z mého komiksu jen holky. Klára, Felia, Myrtha, Sára....A znova..Klára, Felia, Myrtha, Sára.
Naštěstí nastal díky mé staronové bishonen posedlosti zvrat a já začala konečně kreslit kluky (čímž se komiks stal o deset a půl procenta atraktivnější pro náctileté dívky).
Začalo to Vikym, pokračovalo Rayem..A dnes přicházím s úplně novým obrázkem Irowa (protože jsem ho, chudáka, nekreslila snad roky).
Byla to prdelace. Kreslila jsem to rovnou bez skeče, jela jsem "na ostro". A poprvé vyzkoušela nový styl vybarvování a kreslení přehybů na oblečení. A ačkoli první reakce na obrázek zněla "Irow se mi tu moc nelíbí", MNĚ se to celkem líbí...Nebo jinak...přijde mi to přijatelné. Dala bych si tak 7/10 bodů, yay.
Potřebuju meganutně vědět, jestli ty přehyby mám takhle kreslit. Můžete porovnat s minulým stylem. Jen nechci slyšet žádné trollující kecy o tom, "že to není můj styl", protože já styl hledám, kurňa. Navíc - jak může někdo, kdo není já, vědět, co je můj styl? *shoot*

A na konec...ano, neumím kreslit ruce, ano, nezvládám anatomii, ano, jsem lama na vymýšlení póz. Eatadickyoutrolls.

Btw.: Zítra odjíždím na enviromentální kurz se třídou a vrátím se v pátek. !!11 FUN IS COMING!! U MAD?!

• Komiks Folmíci • 41. stránka 2. řady

27. may 2011 at 21:23 | m y s t a n n |  Smysl mého života, aneb množství radioaktivního materiálu

Jelikož jedu přístí tejden na 5 dní pryč, chtěla jsem ještě do tý doby hnout s komiksem (a to chci do konce tejdne stihnout ještě jednu stránku lol). Tahle stránka byla promyšlená dost dopředu. Hlavně jsem se těšila na kreslení akce s Taravil (protože je to poprvý, co zaútočí nějakej badass 8D).
V podstatě můžu děkovat Skypu, že jsem to dokončila. Včera totiž zaznamenal Skype největší výpadek v historii (úplně nááhodou chvíli potom, co ho koupil Microsoft. Hned mi bylo jasný, že to pujde do kelu a ze Skypu se stane nestabilní soft jako jsou Windowsy -_-). A jelikož jsem nemohla chatovat (DSHAKJDHANDGAS), rozhodla jsem se alespoň hnout s komixem (a jako balzám na nervy jsem si k tomu pustila MSI, yeah). No a fakt jsem udělala slušnej kus práce (pro jednou
ಠ_ಠ). Vyřádila jsem se na tom, ahahaha hááá ಠWಠ.
Musím říct, že je to snad nejlepší stránka co jsem zatím udělala. Ale vyhlídky na další dění už tak dobré nejsou, protože dál už děj FAKT NEMÁM VYMYŠLENEJ (fajn, tak maximálně do konce akce ve věznici, ale pak ende. block). Sht.
Na druhou stranu, brzy se v komiksu objeví Ray (můj maximálně sexy týpek s červenýma dioptrickejma brejlema a částečným vzezřením Damona Albarna) :3 83. Já miluju vymýšlení mladých atraktivních mužských charakterů. Vážně přemejšlim, že vytvořim postavu, co bude podobná Prusku z Hetalie (protože ho hned po Německu žeru nejvíc 83). Oh yesh, yesh 8'3.

Dodatek:
1. Na Tinino tetování pod okem si vystavím patent x'D.
2. Otázka za dva bludišťáky: Která postava prošla malinkatou změnou? Nebudu napínat, je to Lola - přibarvila jsem jí vlasy více na červeno. Dřívější oranž byla vyblitá a spíš do hněda -___-. (já nesnášim vyblitou barvu vlasů...jako mám třeba já. Už se těšim, až se přecoloruju. Moje zelenohnědá smrdí).

Goodbye [journal of a random sh*t]

26. may 2011 at 8:00 | m y s t a n n |  Můj život a živoření (napsáno trollími slinami)
NO.
I WON'T BE THE GIRL YOU USED TO KNOW ANYMORE.

Hodně jsem o tom přemýšlela. Cícím se nejistá, jestli jsem něco ve finiši dala vlastně dohromady. Tak či tak, předkládám vám hotové rozhodnutí.
Je čas dát sbohem.

Mý starý blogové identitě. Už mě nebaví klamat lidi kolem a sebe srát.

Strašně, like STRAŠNĚ mě štve, že mě NIKDO, like NIKDO doopravdy nezná --- nikdo neví, jaká skutečně jsem, kromě těch, co jsem poznala blíž a kteří poznali blíž mě díky FB a Skypu. Roky se na internetu totiž nehorázně přetvařuju za účelem být v očích všech relativně hodná a jen snesitelně pubertální.
V mém mozku jela na plno cenzura, které filtrovala moje myšlenky až do poslední kapky krve. Cenzura, která z toho, jak přemýšlím, vytáhla jen to..nejdokonalejší. Jen to, co budou schopni jedenáctiletí čtenáři tohoto blogu přečíst (teď neodsuzuju nikoho z vás, řikam, jen předkládám fakta, to je vše).

To všechno jen proto, že jsem vždycky byla kreslířka dětského komiksu.
Ale berte v potaz důležitý fakt: I kreslíř komiksu pro děti je člověk, který má právo na to, aby se vyjadřoval podle sebe a žil si svým životem.
Kreslím komiks pro děti a vede dětskou stránku? Fajn, to je JEDEN oddělený zájem. Ale dále, prosím, nechte dveře otevřené.

Dřív? Musela jsem být hodná, nevulgární, dokonalá, tolerantní k dětem (ASNDKJGABDKAJDSHAA), a t d.
Stala jsem se miláčkem mladších. Přiznejme si to.
Ne, nechlubím se. Já jsem z toho zoufalá. Protože jsem je podvedla. Zamilovali se do něčeho, co neexistuje. A pokud budu chtít být egoista, jako že jsem, tak povím, že mi sraly davy malejch rektálních alpinistů -- i když zase nemluvim o všech žejo -- tak či tak, jsem zlá a ošklivá. Nemám ráda děti. Vy jste to možná vytušili.

Proč tedy kreslím dětský komiks a dělám web pro děti? Protože je to takové odreagování...a TAM, na webu, je to něco jiného, tam mi děti vážně nevadí. Je to jiné místo, nepíšu tam za sebe, ale za tři figurky, můžu si vymýšlet a tam mě baví hrát se všemi tu hru na Folm.. Uplatňuju tam jinou část sebe, dobrý. Je to hra, já ráda hry.

Ale abych opět navázala nit: Nehodlám si zase zakládat nový blog, nemá to cenu, nic tím nevyřeším, navíc tady to mám ráda. Skutečným řešením bylo udělat něco se sebou, vyložit si věci narovinu a pozměnit zdánlivě nepozměnitelné. Celou podstatu mého několikaletého fungování na blogu.


Tohle bude ode dneška snad už můj skutečný osobní blog. Budu víc psát to co si myslím, narovinu, bez přetvářky.
Doufám, že mě brzy skutečně poznáte, že zjistíte, jaká vlastně jsem.

Snad už se mi to konečně pro jednou podaří. Ode dneška sama sebou, ne tím nahraným internetovým individuem.
Jak to bude s postovanim obrázků na The Lair uvidím, asi u toho spíš zůstanu. Ale nic neni jistý. Chci hlavně řvát do světa drzý příspěvky extrémně pubertální yaoistky ke sklonu propadnout prakticky čemukoli.

Nasrat, proč jsou prostě věci vždycky tak složitý?! D:
Kéž by to všecko bylo tak jak chci, asndkljasdůjamdůaljdka.

Mějte se(ks). (bazinga, hláška asi tak z 5. třídy, ale já musela. Může ta to .. t a h u d ba . MSI teď fakt poslouchám, oni maj skvělý texty, srsly.)

Brand njů Majstn (takhle se vyslovuje můj nick, pro blbé).
---
PS: Chci strašně moc poděkovat June, která mi hrozně pomohla tím, že byla sama překvapená, že jsem jiná, než se vystavuju na blogu. Byla to celkem kickass rána, že jsem klamala i někoho jako June, někoho, koho jsem ZA BOHA KLAMAT NECHTĚLA. FAIL, FAIL, HEADDESK, BLEEED. Tohle mi vyhnalo vzduch z plic, cítila jsem se jako největší cheater a mohla jsem si za to sama. NO ME GUSTA.
June-san, tys mě fakt nevědomky nakopla, abych se takto rozhodla. Nechť při tobě navždy stojí ó Velký Bůh všeho Yaoi.

• Kreslířkou • Honza

24. may 2011 at 20:15 | m y s t a n n |  Smysl mého života, aneb množství radioaktivního materiálu
【 Plný náhled 】


A je tu 2. část z obrázků hlavní trojky mého komiksu.
Původní vize byla o dost lepší, ale co se dá dělat, znova ho kreslit nebudu. Tak snad se bude alespoň tato verze líbit.

Technická data: SAI, 2 hodiny.

1. část - Lola

• Komiks Folmíci • 40. stránka 2. řady

23. may 2011 at 15:13 | m y s t a n n |  Smysl mého života, aneb množství radioaktivního materiálu


【 Plný náhled 】


Děj komiksu se rozjíždí, byla by velká škoda nejednou ubrat tempo ^__^. A tak je tu po týdnu nová stránka. Nacházíme se stále ve věznici budovy projektu Folmi a tentokrát......ale blah blah, přečtěte si to :'D.
Tahle stránka byla celkem otravná na kreslení, ale jen tak první dva řádky. Ty taky vypadají dost nudně a nezajímavě, ehehé. Ale nudnost a nezajímavost by přece tetička Majstn nemohla celé stránce dopřát. A tak si do posledního okénka z prdele vecpala Tinu Blue AKA Taravil, kterou se tam beztak už jakou dobu plánovala vecpat
ಠwಠ. Buhahaha, konečně to přestává být jen o protagonistech!

Ale zanechme už těch řečí ve třetí osobě..je čas vás zahltit hromadou nezajímavých postřehů a údajů, jako:
1. Myrthina ruka smrdí. ಠ_ಠ
2. Taravil se asi stane mojí oblíbenou postavou. Trochu jsem sí upravila char a udělala z ní mrchu. Navíc jsem jí nakreslila vybledle bledě bledou tvář. A to jste ještě neviděli její kchůůl tetování pod levým okem ಠwಠ.
3. Celej komiks jsem kreslila tentokrát asi 4541635315 hodin. To dělá to zasrahvězdičkané pozadí ಠ_ಠ.
4. Že je perspektiva totální fail -- NEŘEŠIT ಠಠ. Bylo nějak strašně pozdě, co jsem to kreslila, že jsem si ani neudělala body a jela od oka. Skandál. Zpytuji své svědomí, slibuju.
5. Vnímáte Myrthiny vlasy jako tmavě hnědý, nebo černý? Oni totiž maj bejt tmavě hnědý, ale furt hnědý. Jde o to, že mám ntb s dost světlou obrazovkou.
A co to 5. okénko? Vidíte z něj něco? D:

Moc mluvim, a přesto nemám vcelku co říct, já vim.
Ať se líbí, jako vždy - názory vítány (už se ani nevzrušuju snad za boha doufat, že nějaký vůbec dostanu.).

Yaoi buď pochváleno
Mystann.

Můj komiks na výstavě v Rakovníku

21. may 2011 at 20:48 | m y s t a n n |  Smysl mého života, aneb množství radioaktivního materiálu

Někteří z vás možná vědí, že každou středu navštěvuji výtvarný kroužek při rakovnickém gymnáziu. No a tento kroužek pořádá každé dva roky výstavu, na které každý, kdo do něj dochází, dostává možnost prezentovat svoji tvorbu :).
Nutno konstatovat, že poslední výstava byla vskutku pestrá, neboť na kroužek chodí spoustu různě starých lidí s ne stejnými zájmy, co se výtvrného umění týče :). Na výstavě bylo snad úplně všechno - malby různými technikami (tempera, olej), kresby (tužka, pastelky,..), sochy z různých materiálů, linoryty.. Pokud jde o digitální grafiku, tak tu jsme vystavovali tři - já a moji dva spolužáci (oni předvedli svoje 3D modely :)).
A co že jsem vlastně měla na výstavě já? Něco, čemu se věnuji nejvíce - svůj komiks :). Ale pozor, ne jen tak! Na mém panelu bylo totiž celkem šest A4 papírů, které zachycovaly jednotlivé fáze vytváření mého komiksu Folmíci!
Na tento nápad jsem přišla asi týden před výstavou a přišel mi geniální (che che :'D).

Výstava na radnici v Rakovníku začínala 5. května a končí zítra.


Skeče obrázků - 2011/05/18

19. may 2011 at 20:52 | m y s t a n n |  Smysl mého života, aneb množství radioaktivního materiáluJen tak mě napadlo, že bych mohla na blog přidávat častěji a víc věcí. Těmi věcmi myslím třeba skeče - to, co jindy schovám navždy v počítači, popř. vyvěsím na FB.
Měli byste s tím problém? Alespoň tu nebude mrtvo, lol :'D.

Následující skeče jsou ze včerejška. Zjistila jsem, že mám ještě dost věcí, co cvičit:
Přehyby na hadrech. Nosy. Pusy. Vlasy. Krky. Uši. Končetiny. Pózy. Já fakt neumim kreslit, otl.
*Sigh*, co se dá dělat. Můžu buď odejít fňukat do emo koutku, nebo se začít pokoušet zlepšovat.

Co jsem včera skečovala: Simma (není to finální verze, btw., ještě ho předělám, takto se mi nakonec moc nelíbí), pískajícího Honzu se sluchátkama a založenejma rukama, něčí zadek ಠ_ಠ (jak vás tak znám, budete řešit, čí ಠ_ಠ) a Lolino a ještěněčí oko :D.

• Kreslířkou • Lola

15. may 2011 at 15:44 | m y s t a n n |  Smysl mého života, aneb množství radioaktivního materiálu
【 Plný náhled 】

Hooray!! ^_^
Poprvé po dlouhé době jsem dokončila nějaký 'náhodný' skeč <^w^>. A to proto, že se mi celkem líbil, a pak taky, že nemám prakticky žádný normální obrázek s Lolou :'D.

Byla to asi dvouhodinová prácička v SAI. Doufám, že se líbí. Skeč najdete zde.

Mám na závěr jednu otázku: Mám k ní dodělat i kluky a pak to použít do hlavičky webu? Ten obrázek, co tam je teď, je už takřka půl roku starej :'D.

• Komiks Folmíci • 39. stránka 2. řady

15. may 2011 at 9:29 | m y s t a n n |  Smysl mého života, aneb množství radioaktivního materiálu


Aaaaaaaaaaaaaaaaaa D: *dies*.
Po skoro dvou týdnech konečně nová stránka. A co, že to trvalo tak dlouho? Můžete hádat. Och, ano, je to to veliké poslední okénko (mega okno D8).
To, když to tak řeknu, pošahané vězení mi sebralo dvě hodiny života. Nikdy víc, nikdy víc, nikdy víc D:. Doufám proto, že se alespoň trochu povedlo a že je efekt dobrý :'D. Já to nedokážu posoudit, právě proto, že jsem se s ním prala tak dlouho :D

Ostatní připomínky už jen v rychlých bodech :-)
1. zjistila jsem, že mi u práce pomáhá víc Vocaloid, než takové ty relaxační videa se zvuky deštného pralesa etc. 8D. Když už se s něčím pářete dost dlouho, pak ozvláště dost pomáhají brainwashe (=vymývače mozku). Například toto jsem poslouchala stále dokola několik hodin :'D. Už jsem si tu písničku stačila zamilovat 8D.
2. pokud se vám zdá, že je stránka tak trochu neobvykle poskládaná, tak máte pravdu. Není to ale proto, že bych snad měnila styl. Prostě jsem si jen trochu pohrála s okénky :D.
3. Ty chibiny v bublinách..jsou tam z několika důvodů. Jednak proto, že už jsem byla ke konci fakt vyřízená, tak jsem si je tam z hecu prostě MUSELA nakreslit :'D. A pak taky proto, aby bylo jasné, kdo co říká :D.
4. Vidíte dole ten "plot" :D. Tak to bylo taky zajímavý. Vůbec ne složitý, ale zajímavý :D. Sama jsem si vyrobila takovou texturu a následovně jí 20 minut zvětšovala, změnšovala, ořezávala.. :D. Řeknu to takto..moje oči! *eyebleed*

Doufám, že se stránka líbí! :D
Taravil se pokusím nacpat už do té příští, uvidíme :D.

【Podstatné události posledních dní ^_^】

14. may 2011 at 11:08 | m y s t a n n |  Můj život a živoření (napsáno trollími slinami)


Pastaaaaaaaaaaaa vespolek! ^___^
Poslední dobou se toho událo tolik, a tak jsem se rozhodla, že se s vámi o něco málo podělím. Musím říci, že se dozvíté i něco nového a fascinujícího, takže doporučuji hlavně stalkerům, aby četli dál... možná získají nové důvody k trollingu :'D.

Začnu tím nejšílenějším, čím jsem naprosto zarazila sebe a dalších 156413584 lidí kolem sebe. Aneb: nikdy nekritizujte a neodsuzujte něco, co jste v životě neviděli.
Za to, co se mi v úterý stalo, může Judi :D. Její článek o Animefestu mě fakt zaujal (a donutil k headdesku, že to mám do Brna tak daleko ;_;), zejména pak jeho konec, skládající se z fotek z prezentace o Hetalii.
Došlo vám to?
Tak tedy..... Nějakým nevysvětlitelným způsobem jsem se rozhodla zeptat sama sebe: co mi na té Hetalii vadí? To, že na ní KOUKAJÍ VŠICHNI. Ale když už na ní koukají všichni, musí k tomu mít nějaký, sakra, důvod, ne?
Možná, že za to mohla přemíra volněho času (ha, ha, čeho? :D), nebo to krááásné letní počasí (ha, ha, ha, co? :D).... zkrátka...pustila jsem si 2 díly Hetalie.
A musím říct jedno. JESTLI SE NA NĚČEM DÁ ZÁVISLOST VYPĚSTOVAT FAKT RYCHLE, PAK PRÁVĚ NA TOMTO ANIME ಧuಧ!!!!
Okamžitě se ze mě stala Hetalistka. Dosud jsem (tj. od úterka) viděla 45 dílů anime (jeden má 5 minut, takže to zas tak nemožný neni 8D) a četla 1. volume mangy (a taky jedno doujinshi a viděla jsem asi 5461534654 yaoi obrázků ALE!!!!.. :'''D).
Chci říci, že se omlouvám všem, kterým jsem Hetalii odsuzovala. Nikdy jsem neviděla lepší anime, fakt 8D.

Btw.: Jituš, jestli po vzoru svého článku o mé nové závislosti založíš paparazzi blog, tak tě zkopu do kulaté krychle! ಠ_ಠ


To nejdůležitější jsem vám řekla. A zbytek už jen v jednoduchých bodech ^___^:
1. Strašně bych chtěla jet na Advík 8D. Navíc Prahu mám fakt kousek, takže doufám, že se mi nebude datum s něčím křížit...
2. V pátek 13. se mi nestalo fakt nic špatného. Je dost komický, jak většina Čechů hází včerejší hokejovou prohru (mně je, jen tak mimochodem, hokej úplně u pr..) právě na tento den...vždyť ve Švédsku měli pátek 13. stejně jako my! :' D
3. S mojí BF Barčou (AKA Zajdou/ M!/ nevimjakdál :D) jsme zjistili, že by se prakticky dalo přežít jen na nudlích s tou bezva omáčkou, co mají u nás u Billy 8D.
4. Kafe.
5. Dneska ráno jsem se probudila s fantastickou kopou nových nápadů pro komiks 8D. UŽ BYLO NA ČASE, KRUCI, ABY SE TO HNULO! :D
6. Poslední dobou nejsem nějak schopná nakreslit normální obrázek. 90% všeho skončí jako skeč. Hmmmmmm...
7. Kafe.
8. Kafe.
9. Všímám si, že mám absolutní a absurdní nouzi o feedback (=zpětnou vazbu). Kdykoli vložím obrázek, mám na blogu hnedle 60 lidí online, ale reakce žádný. Co dělám špatně? D:
Musím říct, že bych radši deset reakcí, než dalších 60 návštěvníků. ;_;
10. Kafe.
11. Kdyby to někoho NÁÁÁÁÁÁÁHODOU zajmalo, tak můj nejoblíbenější char z Hetalie je Německo (Ludwig) 8D. *melting*
12. Nevím, co s Lolou z mého komiksu. Fakt. Je to strašně divná figurka. Já nevím, jaká ona je. Dětinská? Roztomilá? Holčičkovská? Superklaďácká?....Odvážná? Ukecaná? Přátelská? ..? Je to celkem problém, neznat vlastní OC, které je zároveň už 3 roky staré, a ještě je všemu hlavní postava.. D:
13. Kafe.
14. Nemluvím moc o kafi? ಠ_ಠ


Tak nazdar, užívejte weekend, já jdu komiksovat ^___^ (momentálně jsem ve fázi vybarvování).

Zahozené obrázky - II. část

10. may 2011 at 16:34 | m y s t a n n |  Smysl mého života, aneb množství radioaktivního materiálu


Když jsem před několika dny psala 1. článek o nikdy nedokončených obrázcích, na několik jsem omylem zapomněla :D. Přesněji řečeno, ony vlastně vyplavaly na povrch až později, po uveřejnění článku. A tak jsem se rozhodla napsat článek další, než obrázky ztratím :'D.
Jedná se sice už jen o 5 obrázků, ale zato celkem zajímavých..řekla bych :D. Dva z nich jsou dokonce slušně staré (jeden dokonce rok).

Klikněte na Whole article a bavte se.. :''D


Petr Ševčík - kresba

9. may 2011 at 16:54 | m y s t a n n |  Smysl mého života, aneb množství radioaktivního materiálu

KLIKNĚTE PRO PLNÝ NÁHLED ;)

Petr Ševčík, jeden z finalistů Superstar, kreslený podle fotky jako dárek pro mamku ;). Kreslila jsem ho na přání ^^.

Obrázek mi dal zabrat asi tak 5 hodin práce, nicméně rozpracovaný jsem ho měla přes 2 týdny :D.

Co si o kresbě myslíte vy? Líbí se vám? Moc vás prosím o váš názor! Vaše reakce jsou pro mě velice důležité a moc si jich vážím :).


Než se někdo, kdo mě nezná, zeptá, v čem dělám,.. atd. -> přečtěte si můj profil, tam je vše ;).

• Kreslířkou • Klára ~ 2010 x 2011

6. may 2011 at 20:17 | m y s t a n n |  Smysl mého života, aneb množství radioaktivního materiálu

PLNÝ NÁHLED
Při projíždění starých obrázků jsem našla obrázek s Klárou z dubna 2010 kreslený bez tabletu, vybarvený v Gimpu. A první, co mě napadlo, bylo: "PANE BOŽE! Tohle jako má být můj obrázek? o___o"
Tak jsem se rozhodla, že si udělám Before and After meme a tento obrázek jsem po roce překreslila :-).

Byla bych ráda, kdybyste mi do komentářů napsali váš názor.
Potřebuji vědět, jestli jsem se za ten rok zlepšila, nebo ne :-(. Prosím! :-)

Zahozené obrázky - I. část

4. may 2011 at 20:59 | m y s t a n n |  Smysl mého života, aneb množství radioaktivního materiálu

Už celkem dost dlouho se dokopávám k tomu, abych tento článek napsala. Mám totiž desítky různých rychlých tužkových skečů, ale i skečů, co se měly proměnit v regulérní hotový obrázek, ale pak k tomu nedošlo.
Říkám si, že by mohlo být..zajímavé (hmm) tyto čmáry máry hokusy pokusy dát taky na blog, ať se čtenáři (a stalkeři
ಠ_ಠ) zasmějí :D.

Obrázků je hodně, článek bude trochu delší..Tak doufám, že vám nezaseknu váš Internet explorer :'D (to byl vtip, hahaha, ahahahaha, buhaha :D)

Pro odhalení nevídaného klikněte na Whole article.


• Kreslířkou • Nature springs

3. may 2011 at 15:08 | m y s t a n n |  Smysl mého života, aneb množství radioaktivního materiálu


PLNÁ VELIKOST
Za každý komentář k obrázku jsem moc vděčná! ;)

Včera večer mě až příliž inspirovala hudba (The Good, the Bad & the Queen. Ano, další Damonova kapela :)). Uvrhla mě do velmi zvláštní nálady, donutila mě kreslit :).

Ještě, než vás začnu zahrnovat informacemi k obrázku, dovolím si kratičkou "úvahu".
Při projíždění své galerie zjišťuji, že kreslím vesměs samé veselé obrázky, které jsou buď tématické (Velikonoce, Vánoce, etcetera) nebo nějakým způsobem šílené. Tak či tak, jsou stereotypní. Všechno na jedno brdo. Možná za to může ta nucenost kreslit jen veselé a barevné obrázky. Je to přece dětský komiks! Musí být barevný a krééjzy!
Ale náhle na povrch vyvěrává několik faktů.
1) Je mi, pro všechno kafe na světě, 15. To, co dělám, není moje povolání. Nikdo mi neurčuje, co mám dělat :D. Můžu si přece se svým komiksem dělat, co chci 8D. Proč se tedy sama omezuji, když k tomu nemám důvod?
2) Když se podíváte na kterýkoli jiný dětský komiks, vždycky se v něm najdou i šedé deštivé chvilky. Totéž platí o obrázcích s charaktery komiksu.

Závěr? Chci kreslit svět víc takový, jaký je. Realističtější. Slunný a krééjzy...ale i ponurý a deštivý. A přesně takový je včerejší obrázek.
Nakreslila jsem Raye, mého nového OC (vymyslela jsem ho ani ne před měsícem), který se zanedlouho objeví v komiksu. Někteří z vás už možná správně hádají, že také dělá u projektu Folmi.
Předem se omlouvám, jestli se mu budu moc věnovat. Proč..to si jistě domyslíte. Řeknu to takhle: je to nejhezčí mužskej z celýho mýho komiksu, aby bylo jasno :D. Pro všechno kafe na světě, strčte si Simma i Irowa dopr...do Prahy třeba :D.
Ještě chci dodat, že veškerá případná podobnost Raye s Damonem Albarnem je čistě náhodná *. ^////^

A teď už jen stručně k samotnému obrázku: SAI, tablet. Doba? Něco od devíti večer do jedné v noci (ale stíhala jsem mezi tím i spoustu jiných věcí :D). Je to nakresleno mojí tradiční jednoduchou komiksovou...stylem :D.

Doufám, že se líbí! :D
Nemůžu se dočkat vašich názorů! :D


* Fajn, máte mě ಠ_ಠ.

• Komiks Folmíci • 38. stránka 2. řady

1. may 2011 at 11:41 | m y s t a n n |  Smysl mého života, aneb množství radioaktivního materiálu

»» Klikněte sem pro zvětšení ««

Jahuhů, dlouho tu nebyla stránka, co? Tak nějak od pondělka.. :D. Důvody, proč je teď těch stránek tolik, jsou:

1) část, na kterou se už skoro rok (co jsem začala komiksovat digitálně) těším, se blíží!! Ano, je to ta část s věznicí >:D

2) je to teď větší zábava kreslit, protože už mám většinu vysvětlovací pasáže za sebou. Můžu se nyní již téměř plně věnovat:
a) začlenování nových postav do děje! Na 36. stránce Cléo, nyní Steve.. Pokud chcete vidět skeče dalších postav, staňte se fanouškem Folmíků na facebooku, plánuji je tam v nejbližší době hodit ;D.
b) vytváření zábavnějších stránek se zajímavějšími okénky ^^ (viz 5. okénko této stránky)
c) ....céčkový důvod je tajný >:D! Z lidí, co navštěvují tento blog, to ví jenom moje BF Bára, kterou prosím, aby překvápko nezkazila :D. Brzy se dozvíte, proč jsem musela tuhle stránku dokončit rychle ;).

Tak..a teď klady a zápory stránky. Líbí se mi vcelku 5. okénko, které mi dalo dost zabrat (než se někdo zeptá - ne, není to ani z 1% překreslený ಠ_ಠ). Je to sice trochu fail, ale na to, že to bylo z hlavy, a na můj "talent" kreslit věci z perspektivy (eh :'D) to zas tak hrozný neni, ne?
A pak se mi líbí Steve, huhů :D. Ale jenom na obrázku, pochopitelně (moje nej mužská postava bude Ray, který...se objeví zanedlouho *w*). Steve pracuje v laborce, je mu 26 a je to velký génius...a pošuk :D. Všude nosí plášť a triko se slonem (když se podíváte pozorněji, zjistíte, že tam ten slon je :D). V komiksu se objevil takhle brzo kvůli Báře, která navzdory svému fetiši k dlouhovlasým klukům konstatovala, že je dokonalej, krásnej a jánevimcoještě :''D. Pokud jste se do něj taky zamilovali, poděkujte jí :D.

Ale konec řečí o Stevovi; teď zápory stránky. Již tradičně -- pozadí ಠ_ಠ. Ale tentokrát jsem byla jenom líná, haha :D

Snad jsem vás těmito řádky neunudila k smrti a snad se vám stránka líbí! Reakcí si moc vážím, proto se nebojte komentovat :D.